Influencer Marketing

Neden

Daha yaygın erişim için

Doğru hedef kitleyi seçebilmek için

Duygusal bağlar kurabilmek için

Ölçülebilir iletişim yatırımı için

Tüketiciyi hemen harekete geçirmek için

Nasıl

Brief

Analiz

Hedef Kitle

Kurgu

İsim Seçimi

Kampanya

Raporlama

Örnek Çalışmalar

HEDEF

LG UltraFine Ergo Monitör’ün özelliklerinin doğal bir kurgu içerisinde anlatılmasını sağlamak.

NASIL

Daire Youtube kanalı ile Bodrum’da yaşayan bir mimarın evine ürünü entegre ettirdik ve üründen bahsedilen bir içerik işbirliği yaptık.

INFLUENCER SAYISI: 1

SONUÇ

Toplam 316.700 gösterim

HEDEF

Markanın yeni ürünü Metallic Textliner’ı moda bağlamında tüketicilere tanıtmak ve marka hesabında yürütülen bir kampanyaya dikkati çekmek.

NASIL

Anlaştığımız influencerlara Dynavit Collagen ürünlerini gönderip, markanın hazırladığı filtreler ile story çalışmaları yaptırdık. Marka sayfasına linkler verdirdik.

INFLUENCER SAYISI: 10

SONUÇ

Toplam 494.325 erişim

HEDEF

Türkiye İş Bankası’nın kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin geniş kitlelere duyurulmasını sağlamak.

NASIL

Influencer anneler ve çocukları ile keyifli ve bilgilendirici paylaşımlar hazırlandı ve paylaşıldı.

INFLUENCER SAYISI: 3

SONUÇ

Toplam 722.007 gösterim

HEDEF

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu’nun Spotify üzerinde yayınlanan podcast serilerini geniş kitlelere ulaştırmak.

NASIL

Anne influencerların hikaye paylaşımları ile Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu’nun podcast yayınlarını duyurduk ve yönlendirme linkileri verdirdik.

INFLUENCER SAYISI: 5

SONUÇ

Toplam 1.003.529 gösterim

HEDEF

Eski zamanların popüler karakterlerinden Snoopy’i yeni jenerasyona tanıtmak ve sevdirmek.

NASIL

Toyzzshop tarafından Snoopy ürünleri farklı yaş kitlelerine hitap eden iki influencerlarımıza hediye olarak gönderdi ve birinde anneler diğerinde gençleri hedefleyen içerikler paylaşıldı.

INFLUENCER SAYISI: 2

SONUÇ

Toplam 2.336.862 gösterim

HEDEF

Dell markasının farklı hedef kilelere yönelik ürünlerinin özellikleri ile anlatılmasını sağlamak.

NASIL

Üç farklı sosyal medya platformunda öne çıkmış farklı isimlere ürünleri göndererek, ürün özelliklerinden bahsedilmesini sağladık. Twitch platformunda oyun hesaplarının açtıkları canlı yayınlarda oyun monitörünün performansından bahsettik. Youtube platformunda film eleştirileri yapan bir kanal ile Dell laptopun görüntü kalitesi üzerine bir ürün yerleştirme yaptık. Instagram platformunda karikatür ustası olan influencer ile keyifli bir çalışma yaptık.

INFLUENCER SAYISI: 3

SONUÇ

Toplam 543.435 gösterim

HEDEF

Paşabahçe markasının cam ürünleri göstermek ve Anneler Gününü kutlamak.

NASIL

Yılmaz Kardeşler ile Paşabahçe ürünlerinin farklı sahnelerde göründüğü, neşeli bir anneler günü şarkısı yapıldı ve paylaşıldı.

INFLUENCER SAYISI: 1

SONUÇ

Toplam 981.099 gösterim

HEDEF

Tadım markasının yeni çıkan hurmalı bar ürününü tanıtmak ve satışını arttırmak.

NASIL

Influencerlar ürün ile kendi doğal okazyonları içerisinde story çalışması yaparak satışa yönlendirmeli iş birliği yaptılar.

INFLUENCER SAYISI: 11

SONUÇ

Toplam 844.367 gösterim

HEDEF

A101 Kapıda uygulamasını tüketicilere duyurmak ve indirme sayısını arttırmak.

NASIL

Influencerlar A101 Kapıda uygulamasını yükleyerek alışveriş süreci deneyimlerini ve kampanyaları sosyal medya hesaplarında paylaştı ve takipçilerini uygulama indirme linkine yönlendirdi.

INFLUENCER SAYISI: 11

SONUÇ

Toplam 1.994.476 gösterim

HEDEF

Markanın yeni ürünü Metallic Textliner’ı moda bağlamında tüketicilere tanıtmak ve marka hesabında yürütülen bir kampanyaya dikkati çekmek.

NASIL

Instagram uygulamasının yeni popüler özelliği Reels ile renkli bir kurguda bir video çalışması yapılarak ürünler öne çıkarılıp tanıtımı yapıldı.

INFLUENCER SAYISI: 1

SONUÇ

Toplam 1.307.806 gösterim

HEDEF

Ev kullanımına yönelik buharlı temizlik ürünlerinin tanıtımını yapmak.

NASIL

Evde hijyene daha çok önem gösterdiğimiz pandemi döneminde influancerlar buharlı temizlik ürünlerini kullanarak onların özellikleriden bahsettiler.

INFLUENCER SAYISI: 3

SONUÇ

Toplam 555.403 gösterim

HEDEF

Anneler gününe özel bir proje düzenleyerek sosyal medyada takipçi sayısını arttırmak.

NASIL

Seçilen anne influencerlar anneler gününde takipçilerine Tadelle dolu sepetler hewdiye ederek çekilişli paylaşımlar yaptılar. Markanın takipçi sayıları birkaç katına çıktı.

INFLUENCER SAYISI: 4

SONUÇ

Toplam 1.022.095 gösterim

HEDEF

Migros Senin İçin Lansman Kampanyası kapsamında ürün ve hizmetleri sosyal medyada öne çıkarmak ve Migros Senin İçin’in bilinirliğini arttırmak.

NASIL

Migros tarafından influencerlara gönderilen ve kişisel bakım ürünlerini içeren Migros Senin İçin hediye kutuları ile fotoğraf çekilen influencerlar, bu fotoğrafları Instagram hesaplarında paylaştı. Paylaşımlar düzenlenen yarışmalarla desteklendi.

INFLUENCER SAYISI: 20

SONUÇ

Toplam 1.936.704 gösterim

HEDEF

Vivident’in Hindistan Cevizi & Ananas ve Şeftali & Mango lezzetleriyle hazırladığı iki yeni tropikal ürününün lansman kampanyası kapsamında ürünleri sosyal medyada duyurmak ve görünürlüğünü artırmak.

NASIL

influencerlar için Vivident tarafından özel olarak hazırlanan ve içerisinde yeni ürünlerin yer aldığı klaç çantalar influencerlara gönderildi. Ürünleri deneyimleyen influencerlar, Vivident’e özel hazırladıkları doğal içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaştı.

INFLUENCER SAYISI: 8

SONUÇ

Toplam 1.026.392 gösterim

HEDEF

Canon’un sömestr dönemi Pixma G3411 ürün kampanyasını ve Sevgililer Günü dönemi Zoemini ürün kampanyasını sosyal medyada öne çıkarmak, Canon Instagram hesabına etkileşim sağlamak.

NASIL

Canon tarafından kampanya özelindeki ürünler influencerlara gönderildi ve influencerlar bu ürün ile çektikleri ürünü ve kampanyayı öne çıkaran fotoğraflarını Instagram hesaplarında paylaştı.

INFLUENCER SAYISI: 18

SONUÇ

Toplam 3.431.408 gösterim

HEDEF

İstegelsin’in lansman kampanyasını duyurmak, bilinirliğini arttırmak ve sosyal medya kullanıcılarını uygulama kullanımına yönlendirmek.

NASIL

Influencerlar istegelsin uygulamasını yükleyerek alışveriş süreci deneyimlerini ve kampanyaları sosyal medya hesaplarında paylaştı ve takipçilerini uygulama indirme linkine yönlendirdi.

INFLUENCER SAYISI: 9

SONUÇ

Toplam 535.363 gösterim

HEDEF

Faber-Castell’in Yaratıcı Çocuk Festivali’ndeki standına dikkat çekmek, markayı, ürünlerini ve özelliklerini sosyal medyada öne çıkarmak.

NASIL

Her bir influencer çocuğu ile beraber festival alanını ziyaret ederek atölyelere katıldı. Atölyede Faber-Castell ürünlerinin görüneceği şekilde çocuğu ile fotoğraf çekilerek sosyal medyada paylaştı.

INFLUENCER SAYISI: 3

SONUÇ

Toplam 650.467 gösterim

HEDEF

Venezia AVM’ye özel düzenlenen Dünya Kadınlar Günü’ne özel etkinlikte Venezia AVM ziyaretçilerini ve sosyal medyanın güçlü kadınlarını bir araya getirmek ve Venezia AVM’yi sosyal medyada öne çıkararak Instagram hesabına etkileşim sağlamak.

NASIL

Dünya Kadınlar Günü döneminde Venezia AVM’de düzenlenen söyleşi etkinliğine 5 ünlü influencerın katıldı ve etkinlik öncesi & sonrasında yaptıkları sosyal medya paylaşımları ile etkinliği destekledi.

INFLUENCER SAYISI: 5

SONUÇ

Toplam 2.203.121 gösterim

HEDEF

Adel’in başta pastel, kuru boya vb. çocuk boyama kalemleri olmak üzere ürünlerine dikkat çekmek, masal karakterlerinin bilinirliğini artırmak ve Adel Instagram hesabına etkileşim sağlamak.

NASIL

Her bir influencer bir masal kahramanı ile eşleştirildi. Her biri çocuğuyla beraber o kahramanının resmini çizerek Adel’i ve ürünlerini öne çıkaracak şekilde yarışmalı paylaşımlar yaptı.

INFLUENCER SAYISI: 5

SONUÇ

Toplam 1.019.834 gösterim

HEDEF

Back to School döneminde Türkiye’nin en büyük kırtasiye mağazalarından biri olan Panel Kırtasiye için güçlü bir sosyal medya kampanyası yapılarak markaya ve sosyal medya hesabına dikkat çekmek.

NASIL

Panel Kırtasiye ile birlikte belirlenen 10 Influencerdan her biri seçilen zamanlarda İstanbul – Erenköy mağazasını çocuklarıyla birlikte ziyaret ederek edindikleri alışveriş deneyimlerini sosyal medyada paylaştı ve Panel Kırtasiye sayfasına/web sitesine yönlendirme yaptı.

INFLUENCER SAYISI: 10

SONUÇ

Toplam 5.087. 481 gösterim

HEDEF

 • Wee Baby Ultra Portatif Şarjlı Göğüs Pompası ürününü tanıtmak,
 • Sosyal medyada öne çıkmak.

NASIL

Marka uzmanlarının ve influencerların katıldığı bir kahvaltı etkinliği düzenlendi. Etkinlikte, marka uzmanı hem kurumu hem de ürünü tanıtan bir sunum yaptı, ürün incelemesi yapıldı ve farklı zamanlarda yapılan sosyal medya paylaşımlarıyla desteklendi.

INFLUENCER SAYISI: 13

SONUÇ

 • Toplam 3.031.938 gösterim
 • Wee Baby Instagram hesabının takipçi sayısında artış

HEDEF

 • Mağaza açılışı, kampanya ve etkinlikleri duyurmak,
 • Ürün gruplarını öne çıkarmak.

NASIL

Farklı dönemlerde düzenlenen mağaza etkinliklerine influencerlar, çocukları ve takipçilerinin katılması ile müşterilere birebir temas fırsatı yakalanırken, sosyal medyada eş zamanlı olarak görünürlüğü artıran paylaşımlar yapıldı ve yarışmalar düzenlendi.

INFLUENCER SAYISI: 11

SONUÇ

 • Toplam 3.231.688 gösterim
 • Toyzz Shop Instagram hesabının takipçi sayısında artış
 • Etkinlik katılımcı sayısında artış

HEDEF

Elmer’s Slime ürünlerini ve özelliklerini tanıtmak, sosyal medyada öne çıkarak marka hesabına etkileşim sağlamak.

NASIL

Farklı mağazalarda Elmer’s Slime tarafından düzenlenen atölye çalışmalarına influencerlar takipçilerini de davet ederek çocuklarıyla birlikte katıldı. Aktivite esnasında ürün özelliklerini vurgulayan fotoğraflar çekip sosyal medyada paylaştı.

INFLUENCER SAYISI: 4

SONUÇ

Toplam 629.139 gösterim

HEDEF

Alligator Boya fonksiyonel ürün grubunu tanıtmak, öne çıkarmak, bilinirliğini arttırmak.

NASIL

Alligator Boya’nın bir şubesinde marka uzmanları, influencerlar ve çocuklarının katılımıyla fonksiyonel ürünlerin kullanıldığı bir boyama atölyesi yapıldı.

INFLUENCER SAYISI: 5

SONUÇ

 • Toplam 1.184.078 gösterim
 • Alliagator Instagram hesabının takipçi sayısında artış

HEDEF

 • E.C.A. SEREL Touch Serisini tanıtmak,
 • E.C.A. SEREL’in fuara katılımını duyurmak ve ziyaretçi sayısını arttırmak.

NASIL

Unicera Fuarı’na katılan E.C.A. Serel,  fuarın her bir gününde takipçilerini de davet eden birer influencera, Touch serisi ürünlerinin yer aldığı standında #dokunaçılsındokunkapansın iletişimi kapsamında yemek yaptırdı.

INFLUENCER SAYISI: 4

SONUÇ

Toplam 1.678.060 gösterim

HEDEF

Hastane grubunun çocuk sağlığı konusunda yetkinliklerini sosyal medyada öne çıkarmak.

NASIL

Grubun farklı hastanelerindeki çocuk doktorları ile bilgilendirici kısa videolar çekildi. Bu videolarda influencerlar sosyal medyada annelerin en çok merak ettiği soruları uzmanlara sordu ve Youtube’da yayınlanan videoları kendi sosyal medya hesaplarında takipçilerine duyurdu. Influencer entegrasyonu yapılan video içeriği ile mecralar arası etkileşim sağlandı.

INFLUENCER SAYISI: 6

SONUÇ

Toplam 1.425.781 gösterim

HEDEF

Konsept mağazacılık anlayışı ile hizmet veren addresistanbul’un yarattığı addresMiKa ‘Miniklerin Kalesi’ markasını bebekler, çocuklar, hamileler ve anne-babalar için alışveriş, etkinlikler ve eğitimin bir araya geldiği bir buluşma noktası haline getirmek.

NASIL

Openmedia işbirliği ile organize edilen ve iki gün süren addresMiKa festivalinde seçkin markalar, İstanbullu aileler ve influencerlar bir araya geldi.

SONUÇ

Markalar iki gün boyunca kendileri için hazırlanmış şık stantlarda ürünlerini sergileyip satış yaparken, festivale katılan influencerlar renkli aktivite alanlarından yaptıkları sosyal medya paylaşımlarıyla addresMiKa ‘Miniklerin Kalesi’ markasını duyurdu.

HEDEF

Her ay bir şehirdeki annelerle buluşmak ve binlerce anneye dokunmak.

NASIL

İki gün süren etkinliğin ilk gününde şehir gezisi yapılarak şehir turizmine destek sağlanırken, ikinci gününde ise ilde yaşayan anneler ve aileleri & influencerlar & sponsor markalar söyleşi kapsamında bir araya getirildi. Etkinlik esnasında kurulan stantlar, sunumlar, yarışmalar ve sosyal medya paylaşımları ile kapsamlı bir etkileşim gerçekleştirildi.

INFLUENCER SAYISI: 36

SONUÇ

Toplam 96.930.734 gösterim

(Etkinlik başına ortalama 3.877.229 gösterim)

HEDEF

İstanbul’un farklı ilçelerinde binlerce anne ile buluşmak.

NASIL

Her ay İstanbul’daki bir AVM’de uzmanların ve influencerların katılımıyla bilgilendirici söyleşiler yapıldı. Sponsor markalar, etkinlikte kurduğu stantlar yoluyla tüketiciler ile birebir temas kurarken, influencerların markalara özel yaptığı sosyal medya paylaşımlarıyla da güçlü bir iletişim imkanı yakalandı.

INFLUENCER SAYISI: 30

SONUÇ

Toplam 26.535.110 gösterim

(Etkinlik başına ortalama 1.263.577 gösterim)

HEDEF

Yapılan özel sinema gösterimleri ile hamilelerin, annelerin ve ailelerinin keyifli bir akşam geçirmelerini sağlamak.

NASIL

Yüzlerce anneye ve anne adayına ücretsiz özel gösterimler yapıldı. Sponsor markalar hem stant aktiviteleri hem de salondaki giydirmeleriyle etkinliğe renk katarken, salonda yalnızca sponsor markaların reklamları gösterildi.

INFLUENCER SAYISI: 4

SONUÇ

Toplam 1.144.715 gösterim

(Etkinlik başına ortalama 286.179 gösterim)